Karpacz

W sercu Karkonoszy

Karpacz to urocza miejscowość pięknie położona w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnica.
Świetne położenie i wiele naprawdę unikalnych atrakcji czynią Karpacz świetną bazą wypadową..
Pobyt w Karkonoszach gwarantuje niezapomniane widoki i odpoczynek o każdej porze roku.
Pragniemy Państwa zachęcić do pieszych i rowerowych wycieczek po urokliwych lasach i Karkonoszach.

Na najmłodszych turystów czeka wiele atrakcji , takich jak:
- Muzeum Zabawek, Park Bajek, Muzeum i Wystawa Klocków Lego, Muzeum Konsol i Gier Video, Muzeum Sportu i Turystyki, Park Linowy, Karkonoskie Tajemnice, Całoroczne Lodowisko ,Kolejka Karpacz Ekspres ,Western City, Wioska Lapońska, Narty i Snowboard oraz Parki Wodne.

Jedno jest pewne! w Karpaczu nie można się nudzić, gdyż tak bogata oferta wrażeń, jakie przygotowało dla turystów to miasto z pewnością pozostawi na długo wiele wspomnień .
atrakcje

Co warto zobaczyć?

Miasto słynące z wielu atrakcji. Zobacz wybrane przez nas miejsca, które nie sposób pominąć. 
Samotnia

Samotnia to jeden z najpopularniejszych kierunków górskich wędrówek. Jest celem, ale również i przystankiem na drodze do Strzechy Akademickiej czy Śnieżki. Jednocześnie stała się jednym z najczęściej nagradzanych schronisk i obiektów turystycznych w Polsce. Będąc w Karpaczu nie sposób więc nie odwiedzić tego, z pewnością jednego z najstarszych i najpiękniejszych schronisk w Karkonoszach.

Pielgrzymy

Pielgrzymy to samotne, granitowe pozostałości skalne. Swe fantazyjne kształty zawdzięczają długotrwałemu i złożonemu procesowi erozyjnemu. Natknąć się na nie można na wysokości 1204 m n.p.m. na południe od Borowic, we wschodniej części Śląskiego Grzbietu.

Skocznia

Skocznia Narciarska Orlinek to wielofunkcyjna atrakcja znajdująca się przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu. Uzyskała ona nawet homologację FIS. Jej rekord został ustanowiony przez naszego orła z Wisły Adama Małysza, który skoczył na 94,5m.

Więcej atrakcji

Chcesz zobaczyć więcej atrakcji z Karpacza i okolic? 
Zobacz pełną listę